Steel Sigorta ve Reasürans Brokerliği

YÖNETİM KADROSU

Steel Sigorta ve Reasürans Brokerliği

1977 Trabzon-Çaykara doğumlu olan Abdullah Özcan, İstanbul Üniversitesi Sigortacılık ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültelerinden mezun oldu.

Sigorta sektöründeki kariyerine,1998-2007 yılları arasında görev yaptığı AXA Sigorta’da başlayan Özcan,sırasıyla; Doğuş Otomotiv Grubu sigorta yöneticisi, Ray Sigorta acenteler satış ve ADK müdürü, RS Servis pazarlama ve satış genel müdür yardımcısı, AXA Sigorta İstanbul bölge satış müdürlüğü görevlerini üstlendi. 2020 -2022 yılları arasında Ana Sigorta’nın kuruluş çalışmalarında yer alan Özcan, şirketin satış, pazarlama ve kurumsal iletişim genel müdür yardımcılığı görevlerini yürüttü. 2021- 2022 yılları arasında Türkiye Sigorta Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği’nin İletişim komite başkanlığını da yapan Özcan, 2022’de Türkiye’nin ilk katılım Brokeri SSRe’nin kurucu CEO’su olarak görev aldı. Özcan, halen Steel Sigorta ve Reasürans Brokerlik’in kurucu CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Trabzon Dernekleri Federasyonu genel başkan vekili, KASİDER ve Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği genel sekreterlik görevlerinin yanı sıra; Sigorta Tatbikatçılar, GESİD ve Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği üyesi olan Abdullah Özcan, 2003 yılından bu yana Sigorta Eksperliği belgesine sahiptir. Özcan,evli ve iki çocuk babasıdır.

Abdullah Özcan
Yönetim Kurulu Üyesi (CEO)